ORTEZA NA OPADAJĄCA STOPĘ, TYP OS 1
Rozmiar:
(obwód łydki)
S/M – 19-23 
L/XL – 24-27

 

 

 

Funkcją ortezy jest przeciwdziałanie opadaniu stopy wiotkiej - orteza umożliwia pełną stabilizację stopy w czasie chodzenia.
Orteza jest zaprojektowana w ten sposób, że podniesienie i utrzymywanie  wiotkiej stopy w  zadanej pozycji wykonywane jest bez żadnego wysiłku.
Orteza jest praktycznie niewidoczna, lekka i nie musi być dostosowywana do buta. Stosowana wyłącznie do obuwia sznurowanego.
Anatomiczna konstrukcja i materiały użyte do budowy powodują, że orteza jest nie tylko komfortowa w użytkowaniu, ale również
przyjazna dla użytkownika.

ORTEZA STAWU ŁOKCIOWEGO, TYP OL 1
Rozmiar:
(obwód ręki nad łokciem) 
S  20-24
M  25-29
L
  30-35

 

 
Funkcją ortezy jest leczenie czynnościowe lekkich i poważnych urazów stawu łokciowego, kompresja w przypadkach pooperacyjnych, ochrona stawu przed nawrotem urazów.
Orteza wykonana jest z elastycznej tkaniny doskonale dopasowującej się do łokcia. Posiada system sznurowania pozwalajmy na bezpieczne usztywnienie łokcia oraz dodatkową opaskę rzepowi blokującą położenie ortezy.

ORTEZA STAWU  KOLANOWEGO, TYP OK 1
Rozmiar:
(obwód uda nad kolanem)   
S   34 – 37 
38 – 41 
L  42 – 45
 

 

 

 

Funkcją ortezy jest leczenie zaburzeń rzepkowych (zespół rzepkowy, podejrzenia zwichnięcia i następstwa zwichnięć), ucisk kolana w bólowych zespołach pourazowych lub zaburzeniach reumatycznych, ochrona stawów zranionych lub narażonych na zranienie). Orteza wykonana jest z elastycznej tkaniny doskonale dopasowującej się do kolana. Posiada system sznurowania pozwalajmy na bezpieczne usztywnienie kolana oraz  stabilne położenie ortezy.

ORTEZA NADGARSTKA, TYP ON 1
Rozmiary:
(obwód nadgarstka)
 S  (14 – 17 cm) 
M  (18 – 21 cm)

 

 
 
 
 
 
 
Funkcją ortezy jest ochrona, usztywnienie i stabilizacja nadgarstka w przypadku zaburzeń reumatycznych, urazów stawu (osłabienia, przeciążenia lub nadwyrężenia nadgarstka).
Wykonana z mocnego, elastycznego materiału. Dzięki pasowi dociągającemu wykonanemu z taśmy rzepowej doskonale stabilizuje nadgarstek.   

PAS STABILIZUJĄCO-WZMACNIAJĄCY, TYP TSR
Rozmiar:
(obwód pasa) 
 S    65 – 78
 M   78 – 91
  L    91 – 96
 XL  96 - 108

 

 

Pas stabilizująco-wzmacniający typ TSR skutecznie kompensuje osłabione stabilizatory kręgosłupa lędźwiowego. Ułatwia wdrożenie
rehabilitacji ruchowej, szczególnie dla pacjentów z niestabilnością lędźwiowo-krzyżową, zmianami dyskopatycznymi w odcinku lędźwiowym oraz klinicznymi objawami zespołu rzekomokorzeniowego i korzeniowego.
Pas wykonany jest z pianki termoizolacyjnej, zabezpieczonej warstwą bawełny pokrytej materiałem bistor. Mocowanie pasa zapewnia system
zapięć rzepowych.
 

  Strona główna   Art. sportowe    Art  medyczne    Kontakt    Porady